Vše o životě a pro život!!


Důležitá otázka

Už jsi někdy přemýšlel o tom, co je v životě nejdůležitější? V každé situaci, v každém prostředí a v každém věku? CO je nejdůležitější pro každého člověka? Možná ti tato otázka připadá příliš filozofická, ale každý člověk, ať už vědomě nebo nevědomě, žije podle určitých hodnot. Snad na tuto otázku odpovíš stejně jako mnozí jiní: "No přece hlavně zdraví!" Ano, vím z vlastní zkušenosti, že zdarví je hodně důležité. Prožíval jsem to zvláště v době, kdy moje 5-letá dcera oenmocněla a pak zemřela na rakovinu. Ale přesto - anebo spíš právě proto - nejsem přesvědčen, že by zdraví bylo TO nejdůležitější! Mám jednoduchý důkaz: cokap všichni zdraví lidé jsou šťastni? Znám zdravé a přitom nešťastné lidi. Ale také vím o lidech, kteří jsou dlouhodobě nemocní, a přesto na jejich tváři bývá úsměv. V čem spočívá toto tajemství? CO je jeho příčinou?
Navždy přetrvá. Bible je kniha, kterou četly a podle které žily generace lidí na celém světě. V ní čteme: "Nyní zůstává víra, naděje a láska, ale největší z nich je láska!" (1.Kor. 13.13). Po lásce touží každý člověk na světě. Když se řekne láska, různí lidé myslí na různé věci. Třeba na závislost na druhém člověku, opičí lásku, která druhého rozmazlí, nebo zneužití lásky, sex, zamilovanost, možná manželství a věrnost. Co však pod pojmem "láska" míní Bible? "Láska je trpělivá, laskavá, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. nemá radost ze špatností, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoli, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. láska nikdy nezanikde." (1.Kor.13.4-8a). zakusil jsi někdy takovou lásku? Pokud ano, jsi šťastný člověk. Pokud ne, rád bych ti řekl, že takovou láskou miluje každého člověka Bůh. Některé lidi nepřesvědčí slova, ale činy. A Bůh skutečně svou lásku činem dokázal: "V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh poslal na svět svého Syna, abychom skrze něho měli život." (1-Jan 4.9). Je jen jediný způsob, jak účinně překonat zlo kolem nás i v nás, a to Boží láskou. Ježíš zemřel, abychom my mohli žít. 
Láska vítězí! Bůh tě nejen miluje, ale chce svou láskou naplnit také tebe. Možná tě zklamal někdo, kdo o sobě říká, že věří v Boha, a přitom to na něm není poznat. I to je možné. nenech se odradit negativními příklady kolem sebe od hledání Boží lásky. Pokud jsi tuto lásku už poznal, věřím, že se jí nikdy nevzdáš a že ji budeš kolem sebe šířit. Pokud se o Boží lásce dovídáš dnes poprvé, hledej ji a pros o ni. Bůh není daleko od nikoho z nás. Dá ti svou lásku poznat a také tě jí naplní!