Vše o životě a pro život!!


Nenech si ukrást svůj čas

Reklama nás ovlivňuje, ať už chceme nebo ne. Podsouvá nám, že kež šťastnému životu stačí dobrá káva, nejnovější komsetika nebo poslední model sportovního auta. Lákavé reklamní slogany se snaží udělat dojem, že vyřeší věškeré naše problémy: "Kupte si tento výrobek a prožijete něco úžasného!" Musíme si přiznat, že jsme stále více pohlcováni konzumním způsobem života nového věku.
Touha po štěstí. Každý člověk touží po štěstí, přitom však většinou prožívá pravý opak. Žijeme v nevlídném světě, kde marně hledáme východisko ze svých problémů. Stáváme se otroky systému, systému lží. Svět nám předepisuje, jak máme žít, abychom byli šťastni. Opravdu? Už od malička je nám vštěpováno, že musíme být oblíbení, že si musíme dělat přátele, že musíme být inteligentní a vzdělaní, že musíme dostávat ve škole dobré známky, že musíme být pro okolí atraktivní, krásní, sportovní, že musíme a musíme a musíme ..! Ale nikdo z nás nedovede všechny tyto požadavky a nároky splnit. A kdyby se to opravdu někomu podařilo, rád bych se ho zeptal: "Jakou cenu jsi za to zaplatil? A udělalo tě to šťastným?"
Kde hledat odpověď? Mnoho lidí má dnes strach. Strach, který nedovedou definovat. Většinou jde o strach ze selhání. Mají spoustu nezodpovězených otázek. Není tu však nikdo, kdo by jim řekl: "Bůh je odpověď!" Místo toho přichází do hry reklama. Klamně nám říká: "Kup si ten nebo onen parfém a všichni tě budou milovat! Ke své kráse nepotřebuješ nic jiného než právě tento produkt! Jistotu a zabezpečení najdeš právě u této pojišťovny! Chceš bydletˇšťastně? Kup si dům právě od této firmy... " Je to začarovaný kruh. Abychom získali produkt, který nám reKLAMy nabízejí, potřebujeme peníze. A peníze získáme prodejem našeho času a síly v každodenním boji o přežití, takže nám nezbývá čas na hledání té pravé odpovědi, kterou potřebujeme. A tou je právě Bůh.
Nenech si ukrást svůj čas! Člověk bez Boha se zmítá jako muška v pavučině. Čím více bojuje, čím více se dře, tím více je mu jasné, že mu nezbývá čas na to, aby byl šťastný. Kdo žije zítřkem, nežije dnes. Co je vlastně krize středního věku? Nic jiného než strach člověka, že v době, kterou má ještě k dispozici, nenajde naplnění života. Svět nám nedává odpovědi na naše otázky. Předkládá nám jen lži, bůžky, laciné náhražky a zotročuje nás. Satan přišel, aby nás podváděl, obelhával a okrádal. Nenech si ukrást svůj čas. Měl bys ho strávit s Bohem. Proto tě také Bůh stvořil. Nemusíme se líbit lidem, ale měli bychom se líbit Bohu. Nemusíme být inteligentní, úspěšní, bohatí a krásní, ale měli bychom být Božími dětmi, které vkládají své problémy a starosti do Božích rukou. Bůh se chce stát skrze Ježíše Krista také tvým Otcem. Nemusíš už mít strach z budoucnosti. On se o svoje děti stará a plní každé zaslíbení, které dal. Jestli toužíš setkat se s Bohem, můžeš mu odevzdat svůj život v modlitbě, třeba těmito slovy: "Pane Bože, nechci už být otrokem tohoto světa, ve kterém jsem nenašel nic z toho, co mi nabízel.Svůj život chci svěřit tobě. Proto tě prosím, přijď do mého srdce a naplň mě svým pokojem, radostí a láskou."