Vše o životě a pro život!!


Hypermetropie (dalekozrakost)

Dalekozrakost (hypermetropie) by se dala charakterizovat jako vada, kdy je oko fyziologicky příliš krátké. Ostrý obraz se potom vytváří za sítnicí a na sítnici vzniká obraz neostrý. Pacient trpící hypermetropií vidí špatně jak na blízko, tak i na dálku. Podaří-li se mu přece jenom zaostřit do dálky, tak pouze za cenu značné námahy očí a následné únavy.
Charakteristické příznaky: Únava očí a bolest hlavy. Příčinou těchto příznaků bývá neustálá snaha o dokonalou akomodaci. Potíže bývají častější a výraznější večer a po práci. Lehká hypermetropie probíhá mnohdy nepozorovaně až do věku 35 či 40 let, protože oko ještě dokáže akomodovat natolik, aby viděný obraz byl jasný a nerozmazaný. Je-li tato vada výraznější, všimneme si jí poměrně brzy u dětí. Často bývá provázena šilhavostí, kterou je třeba velmi rychle odstranit.
Funkce oka: Pokud oko nevykazuje žádnou vadu vidění, utváří se obraz vzdálených nebo blízkých předmětů na sítnici. Čočka se vyklenuje a oplošťuje v závislosti na vzdálenostech tak, aby byl vytvořen jasný obraz. Tento proces se nazývá akomodace. Akomodace umožňuje vidění od několika desítek centimetrů až po nekonečno. Pokud je obraz neostrý znamená to, že oko vykazuje vadu vidění.
Korekce: Hypermetropie se koriguje tzv. "plusovými" brýlovými čočkami, s jejichž pomocí je obraz přiváděn na sítnici. Tím se usnadní akomodace a zabrání se tak únavě očí a bolestem hlavy. Skla určená pro osoby trpící hypermetropií jsou silnější ve středu než na okraji. Rozdíl v síle skel je tím větší, čím je hypermetropie silnější. Toto ovšem není důvod k obavám, neboť existují brýlové čočky stále estetičtější a funkčnější.
Možnosti korekce: Vše závisí na Vaší volbě, zda budete volit lehké plastové čočky, nebo lehké a téměř nerozbitné polykarbonátové čočky, nebo klasické čočky skleněné.
As. Fusio 1,74: Plastová brýlová vysokoindexová čočka s indexem lomu 1,74 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Nejvýhodnější kombinace nízké hmotnosti a nejvyšší možné estetiky dosažitelné u plastových čoček.
As. Stylis 1,67: Plastová brýlová vysokoindexová čočka s indexem lomu 1,67 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Velice výhodná kombinace nízké hmotnosti a vysoké estetiky dosažitelné u plastových čoček.
As. Stylis 1,67 Transitions V: Plastová brýlová vysokoindexová samozabarvovací čočka s indexem lomu 1,67 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Velice výhodná kombinace nízké hmotnosti a nejvyšší vysoké estetiky dosažitelné u plastových čoček. Díky použité technologii Transitions V vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.
As. Airwear 1,59: Polykarbonátová brýlová čočka s indexem lomu 1,59 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Extrémně lehká a velmi odolná proti rozbití. Materiál pro výrobu této čočky je běžně používán v leteckém průmyslu.
As. Airwear 1,59 Transitions V: Polykarbonátová brýlová čočka s indexem lomu 1,59 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Extrémně lehká a velmi odolná proti rozbití. Díky použité technologii Transitions V vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.
As. Ormix 1,61: Velmi lehká plastová čočka s indexem lomu 1,61 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění.
Orma 1,5: Plastová čočka se standardním indexem lomu a se sferickou konstrukcí ploch. Oproti běžným skleněným čočkám jsou o 30% - 50% lehčí.
Orma 1,5 Transitions V: Plastová čočka se standardním indexem lomu a se sferickou konstrukcí ploch. Oproti skleněným čočkám jsou o 30% - 50% lehčí. Díky použité technologii Transitions V vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.O nejvhodnějším řešení pro korekci Vaší oční vady se vždy poraďte s Vaším odborným očním optikem.
Antireflexní úprava: Brýlová čočka, tak jako každá jiná plocha, odráží část dopadajícího světla. Antireflexní úprava je ultratenká vrstva, která zabraňuje odrazu světla. Pro nositele brýlí znamená nanesení antireflexivní vrstvy na brýlovou čočku snížení námahy očí při stejných světelných podmínkách než při použití brýlových čoček bez antireflexu.
Další výhodou je estetická stránka, neboť díky antireflexivní vrstvě je Vám vidět do očí i přes nasazené brýle.
Crizal Alizé: Technicky nejdokonalejším řešením pro antireflexní vrstvu je použití "multivrstvy" CRIZAL ALIZÉ.
Crizal Alizé nabízí:
díky tvrdoelastickému laku Supra zvýšenou ochranu brýlové čočky proti poškrábání.
díky sedmivrstvé antireflexní vrstvě perfektní průhlednost a maximální minimalizaci únavy zraku způsobené nežádoucími odrazy
nejsnazší možné čištění díky použité patentované technologii

Schema okaFunkce okaKorekceAntireflexní úprava