Vše o životě a pro život!!


Přírodní léky na rýmu

Je to banální onemocnění, ale dokáže pěkně znepříjemnit život. Kvůli rýmě se v noci nevyspíme, nateklý a odřený nos nás pálí a těšíme se, až se zase budeme moci zhluboka nadechnout.
Nosní kapky skvěle uvolňují nos, ALE nesmějí se používat déle než 5 dnů. Pokud nemáte chuť nakupovat v lékárně (to se ani nevyplatí) a chcete se nepříjemné rýmy zbavit, sáhněte po vyzkoušených receptech z přírodní medicíny, kterými se léčili naši předci.
Bramborová kaše: Při zánětu nosních dutin pomáhá obklad z horkých brambor. Pár oloupaných a uvařených brambor rozmačkejte s mlékem na kaši a zabalte do igelitu a utěrky. Teplý obklad přiložte na nos.
Voňavé oleje: Do aromalampy dejte vodu a 3 kapky silice eukalyptu, borovice, jedle, máty nebo tea tree. Další možností je kápnout silice na vlhkou utěrku a dát odpařovat na horké topení.
Čerstvý křen: Nemáte ráda křen? Nevadí, jíst ho nemusíte. Stačí, když čerstvý křen nastrouháte a pořádně k němu přičichnete. Výsledek je neuvěřitelný. Během chvíle se vám nádherně uvolní dýchání.
Cibulový sirup: Vydlabejte půlku cibule a naplňte ji medem. Vznikne vám tak sirup, který uvolňuje nahromaděné hleny. Užívejte třikrát denně 2 lžičky. Uvolníte tím nejen nos, ale i celé horní cesty dýchací.
Teplá lázeň: Vyzkoušejte radu našich babiček. Hned při prvních příznacích rýmy ponořte ruce až po lokty do hodně teplé vody a vydržte co nejdéle. Stejně tak si můžete v takové lázni ohřát nohy. Po usušení na ně navlékněte teplé vlněné ponožky a skočte pod peřinu.
Slaná voda: Hydroterapie je pro otrlé povahy, ale skvěle a rychle pročistí nos. Mírně osolenou vlažnou vodu nalijte do misky, nosem opatrně vtáhněte dovnitř a vysmrkejte.
Úlevný med: Na podrážděný nos je skvělý med. Naberte si na prst trochu medu a potřete jím nosní sliznici. Má totiž dezinfekční účinky a bojuje s viry, které rýmu vyvolaly.
Zázvorový čaj: Tři lžičky nastrouhaného zázvoru vařte na mírném ohni v půl litru vody. Po 10 minutách odstavte, kápněte citron a přidejte lžíci medu. Pijte ráno a večer.
Odpočinek: Rýma sice není vážné onemocnění, ale může být vstupní branou pro další nemoci, které vám mohou znepříjemnit život. Snažte se tedy co nejvíce být v teple a odpočívat.