Vše o životě a pro život!!


Ostrý životabudič

ČESNEK patří k nejoblíbenějším přírodním lékům, protože se považuje za číslo jedna v boji se srdečními chorobami.
Upravuje hladinu cholesterolu, snižuje krevní tlak, dá se využít při nachlazení a různých infekcích. Zvyšuje imunitu, ničí bakterie v těle. Je výborný jako detoxikační kúra, pročistí celý organismus. Na pěstování je nenáročný, vyroste ve všech typech podnebí. Je poměrně levný a všude ho snadno seženete. K hlavním „trumfům“ česneku patří síra, respektive její zvláštní sloučenina zvaná alliin, která je bez chuti a zápachu. Když je stroužek vcelku, nepáchne. Charakteristická vůně česneku se objeví poté, co ho nasekáme nadrobno či rozmačkáme. tehdy se aliin mění v allicin. Ten je základem česnekových léčivých vlastností. Zajímavé se může zdát i to, že celý, nakrájený nebo uvařený vcelku NEMÁ léčivé účinky, protože se alliin nepřemění v allicin.
Místo pilulek. Po česneku se víc potíme, díky tomu se odstraňují z těla toxiny a stimuluje se imunitní systém. Funguje jako antibiotika, takže při kašli, bronchitidě a kožních infekcích spolehlivě pomůže. A přitom je to vlastně původně přírodní dochucovadlo, tedy koření!
Srdce chrání hned několikrát: 1. Snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi ( i u zcela zdravých lidí). 2. Ředí krev, pomáhá proto proti usazeninám v krevním řečišti, což bývají příčiny infarktu a mozkové mrtvice. 3. Snižuje krevní tlak.
Okamžitý účinek. Působí ihned. Pokud sníte těžké jídlo, obsahující hodně tuků, hladina cholesterolu se zvýší v krátké době. Proto je dobré přidat do pokrmu česnek, pak se hladina cholesterolu přirozeně sníží. Celá kúra při vyšším cholesterolu či dalších zdravotních obtížích by měla trvat aspoň 3 měsíce. Stejně okamžitý účinek je s ředěním krve. Podle britských výzkumů je krev řidší už půl hodiny po požití. Díky svým detoxikačním účinkům je česnek skvělý i proti kocovině. Česnekové či cibulové polévce „den poté“ se ve Francii dokonce říká kocovinová.
Prevence.  Jako prevenci infekcí a střevních problémů při cestování nakrájet jeden čerstvý stroužek na malé kousky a spolknout  s trochou vody, jednou až třikrát denně. Tak si budete pobyt užívat bez nehod.

DOMÁCÍ ČESNEKOVÉ LÉKY:
SIRUP (lék proti kašli, nachlazení, bronchitidě): 0,2 kg rozdrceného česneku dejte do litrové láhve, doplňte ji po hrdlo jablečným octem a nechte několik dní odstát. Občas zatřepejte, přidejte šálek medu , zamíchejte a nechte v ledničce. Užívejte 1 polévkovou lžíci 3krát denně.
OLEJ (bolesti uší, kašel): 20 g rozdrceného česneku ponořte do olivového oleje. nechte 3 dny stát na teplém místě a sceďte. Přidejte několik kapek eukalyptového či cypřišového oleje.

LÉČIVÝ ČESNEK:
350 g neloupaného česneku, 200 g lihu.
Oloupat česnek, jemně jej rozetřít a vložit do hliněné nádoby. Zalijeme lihem. Nádobu přikryjeme a necháme 19 dní na chladném stinném místě. Pak hmotu přecedíme a propasírujeme. Za dva až tři dny začneme užívat. Přesným dodržováním postupu dochází k celkovému omlazení organismu. Dávka se podává asi v 50 g mléka. Užívá se jednou za 5 let.                                           
Dávkování: počet kapek/snídaně/oběd/večeře
 1.den   1/2/3 
 2.den   4/5/6 
 3.den   7/8/9 
 4.den   10/11/12        
 5.den   13/14 /15       
 6.den   15/14/13        
 7.den   12/11/10        
 8 den   9/8/7 
 9.den   6/5/4 
10.den  3/2/1 
11.den  15/25/25        
12.den  25/25/25        
Dále 25 kapek až do úplného vypotřebování.
Zbavuje organismus tuku a vápených usazenin. Zrychluje látkovou výměnu v těle důsledku čehož jsou cévy elastičnější. Tím se předchází vysokému krevnímu tlaku, stepolarolorgii, skleróze, vzniku různých otoků, bolesti hlavy, šumění v hlavě a zlepší se zrak.