Vše o životě a pro život!!


Imunita

TIPY na posílení imunity
Imunita je armáda vašich bodyguardů, která nedovolí tělu podlehnou nepříjemným virům a bacilům. Aby byli ochránci dostatečně silní, je potřeba se o ně pořádně starat.
Servírujte živé bakterie. Mléčné bakterie neboli probiotika pečují o správnou funkci střeva. Dejte si každý den aspoň jeden kefír, jogurt nebo jiný kysaný mléčný výrobek.
Pochutnejte si na kysaném zelí. Kromě toho, že obsahuje probiotika, je doslova vitaminovou bombou.
Chleba ozdobte cibulí. Obsahuje totiž alicin, což je látka, která působí jako přírodní antibiotikum. brání přemnožení mikroorganismů v těle a tím usnadňuje práci imunitnímu systému.
Popíjejte šípkový čaj. Vaše tělo ocení, když si každý den uvaříte šálek šípkového čaje s medem. tato bylinka je totiž jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C, který pomáhá udržovat vaše tělo v celkové zdravotní kondici.
Jděte za sluncem. Využijte každé chvíle, kdy vykoukne sluníčko. Zlepší vám to náladu a pomůže vytvořit potřebná vitamín D. Nakupte mořské „potvory“. Losos, makrela, herinky, ale i mořští korýši obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou bohatým zdrojem selenu. Ten pomáhá bílým krvinkám zbavit tělo virů.
Použijte sušené houby. Sáhněte do zásob nebo nakupte čerstvé. Houby totiž obsahují víc než 000 látek, které nastartují imunitu. Skvělé jsou japonské houby šlitake, maitake a reiši.
Nechte naklíčit pšenici. Čtvrt šálku pšeničných klíčků vám zajistí polovinu doporučené denní dávky zinku, jenž pomáhá obnovovat buňky a posiluje imunitní systém.
Nastrouhejte si bílou ředkev. Látky, které tato zelenina obsahuje, léčí vaše plíce a zároveň detoxikují tělo. Pravidelné užívání působí preventivně proti virovým infekcím.
Vyrazte na procházku. Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje cévy a srdce a zaručeně vám zvedne náladu. Přinuťte se vyjít z teplého domova, i když právě nemáte na procházení náladu.
Popíjejte víno. lahodný nápoj obsahuje kvercetin, který dokáže povzbudit imunitu. Ideální je suché červené víno, a to 2 deci denně.
Nalijte si džus. Ředěným džusem dodáte tělu nejen chybějící tekutiny, ale i vitamíny. Jen pozor na přidaný cukr a upravující látky.
Popíjejte třapatku. Čaj z třapatky nachové dokáže aktivovat bílé krvinky, které pohlcují či zneškodňují původce některých infekcí.
Udělejte si radost. Kolotoč pracovních povinností vyvolává stres a ten obranyschopnosti nesvědčí. Unavené tělo pak nenajde sílu na překonání banálních infekcí. Každý den si naplánujte aspoň jednu maličkost, která vám udělá radost.
Zachumlejte se do peřin. Dostatek odpočinku a spánku pomůže tělu zvládnout nápor jarních infekcí. takže hurá do postele, a bez výčitek.
Dopřejte si vitamíny. Nezapomínejte na ovoce a zeleninu, ale také na naklíčenou řeřichu a luštěniny, které vám dodají chybějící vitamíny. Skvělá je i čerstvá celerová nať.
Berte život s úsměvem. Lidé s pozitivním přístupem k životu jsou zdravější, a pokud onemocní, vypořádají se s nemocí rychleji než pesimisté.
Utřete si česnek. Česnek je skvělé přírodní antibiotikum, které navíc likviduje mnoho druhů plísní v organismu a pomáhá rychlejšímu uzdravení po chřipkách a angínách.
Odhoďte kila. Nadváha je nemoc a pokud se s ní tělo musí potýkat, nezbývá mu síla na udržení kondice imunitního systému. Je jasné, že s přibývajícím věkem to jde ztěžka, ale pokud upravíte jídelníček a přidáte pohyb, určitě se vám zhubnout podaří.
Mlsejte sirup. Trnka i rakytník dodávají vitamíny a minerální látky. Lžíci trnkového a lžíci rakytníkového sirupu zalijte třemi deci horké vody. Popíjejte dvakrát denně minimálně měsíc.
Provoňte si byt. Éterické oleje z citroníku, levandule nebo eukalyptu stimulují činnost bílých krvinek, které pomáhají bránit tělo proti infekci. Stačí kápnout 3 kapky do aromalampy nebo přidat 6 až 10 kapek do horké koupele.
Zalezte si do jeskyně. Ale ne do ledajaké.Vaše tělo pomůže léčit pobyt v solné jeskyni. Je v ní totiž nastavené originální mikroklima, které uvolňuje psychiku, odstraňuje dýchací i kožní problémy a startuje imunitní systém.
Vsaďte na bioaktivní koenzym. Bez látky podobné vitamínům se naše tělo neobejde. Doplňte ho pomocí tablet nebo vhodných potravin.