Vše o životě a pro život!!


Presbyopie (vetchozrakost)

Vetchozrakost (presbyopie) je přirozený proces vidění týkající se každého z nás po čtyřicítce. Čočka začíná ztrácet na pružnosti, nedostatečně se vyklenuje a oplošťuje, čímž je akomodace velmi obtížná. Z toho pak vyplývá stále se zhoršující vidění na blízko.
Charakteristické příznaky: Vaše paže nejsou dost dlouhé na to, abyste mohli číst noviny nebo se Vám Vaše děti smějí, když navlékáte nit do jehly? Vyhledáváte pro čtení stále více světla? Jestliže ano, potýkáte se s prvními příznaky presbyopie.
Funkce oka: Pokud oko nevykazuje žádnou vadu vidění, utváří se obraz vzdálených nebo blízkých předmětů na sítnici. Čočka se vyklenuje a oplošťuje v závislosti na vzdálenostech tak, aby byl vytvořen jasný obraz. Tento proces se nazývá akomodace. Akomodace umožňuje vidění od několika desítek centimetrů až po nekonečno. Pokud je obraz neostrý znamená to, že oko vykazuje vadu vidění.
Korekce: Myopie se koriguje tzv. "mínusovými" brýlovými čočkami, s jejichž pomocí je obraz přiváděn na sítnici. Tím se usnadní akomodace a zabrání se tak únavě očí a bolestem hlavy. Skla určená pro osoby trpící myopií jsou silnější na okraji, než ve středu. Rozdíl v síle skel je tím větší, čím je myopie vyšší. Toto ovšem není důvod k obavám, neboť existují brýlové čočky stále estetičtější a funkčnější.
Možnosti korekce:
VARILUX - Brýlová čočka pro ostré vidění na všechny vzdálenosti. Nejideálnější brýlovou čočkou pro korekci presbyopie jsou progresivní, neboli multifokální čočky VARILUX. Tyto brýlové čočky s plynule proměnlivou dioptrií bez viditelného přechodu jsou navrženy a plně přizpůsobeny potřebám všedního dne tak, aby bylo možné ve většině případů brýle ráno nasadit a sundat až večer po plně prožitém dni. Brýlové čočky VARILUX Vám umožní vidět vždy ostře na všechny vzdálenosti, díky dokonalému optickému povrchu upravenému na základě sledování potřeb a pohybů očí nositele brýlí. Výsledkem je ostré vidění od dálky přes všechny mezivzdálenosti až po nejmenší detaily do blízka vždy přirozeně a bez jakékoliv zbytečné námahy. Brýlové čočky VARILUX jsou pohodlné a plně respektují Vaše návyky. Snadno a rychle jim přivyknete. Brýlové čočky VARILUX jsou nabízeny v různých úrovních provedení jako např. VARILUX PHYSIO, který je určen pro ostré vidění s vysokým rozlišením, VARILUX ELLIPSE, který je určen do módních nízkých obrub, VARILUX PANAMIC, VARILUX COMFORT a VARILUX LIBERTY.
Dále pak závisí pouze na Vaší volbě, zda budete volit téměř nerozbitné a extrémně lehké polykarbonátové čočky, lehké plastové čočky, nebo klasické čočky skleněné. U polykarbonátových a plastových čoček je možno zvolit i samozabarvovací variantu díky technologii Transitions V. Díky použité technologii Transitions V tyto brýlové čočky vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.
Brýle na jednu vzdálenost: Pro čtení novin, šití nebo psaní, je možno použít jednoohniskové čočky. Ale když pak zvednete oči a podíváte se do dálky nebo na střední vzdálenost, uvidíte vše rozmazaně. A právě to Vás bude nutit brýle neustále sundavat a znovu si je nasazovat či střídat za jiné při práci s počítačem, nebo při vaření. Tento problém lze vyřešit použitím brýlových čoček ESSILOR VARILUX COMPUTER nebo multifokálních brýlových čoček ESSILOR VARILUX.
Brýle na střední vzdálenost: Mnohem lepším řešením, než použití jednoohniskových korekčních čoček, je použití brýlových čoček ESSILOR VARILUX COMPUTER, které Vám umožní vidět jasně a nerozmazaně vše, co máte na dosah ruky, tedy Vašeho zákazníka, Váš počítač nebo telefon. Avšak tato skla, na rozdíl od skel ESSILOR VARILUX, neumožňují vidět ostře do větší vzdálenosti.
Antireflexní úprava: Brýlová čočka, tak jako každá jiná plocha, odráží část dopadajícího světla. Antireflexní úprava je ultratenká vrstva, která zabraňuje odrazu světla. Pro nositele brýlí znamená nanesení antireflexivní vrstvy na brýlovou čočku snížení námahy očí při stejných světelných podmínkách než při použití brýlových čoček bez antireflexu. Další výhodou je estetická stránka, neboť díky antireflexivní vrstvě je Vám vidět do očí i přes nasazené brýle.
Crizal Alizé: Technicky nejdokonalejším řešením pro antireflexní vrstvu je použití "multivrstvy" CRIZAL ALIZÉ. 
Crizal Alizé nabízí:
díky tvrdoelastickému laku Supra zvýšenou ochranu brýlové čočky proti poškrábání.
díky sedmivrstvé antireflexní vrstvě perfektní průhlednost a maximální minimalizaci únavy zraku způsobené nežádoucími odrazy
nejsnazší možné čištění díky použité patentované technologii

Schema okaFunkce okaKorekceAntireflexní úprava