Vše o životě a pro život!!


Astigmatismus

Ten, kdo trpí astigmatismem, vidí neostře jak na blízko, tak i do dálky. Nevidí jasně kontrasty mezi horizontálními, vertikálními nebo zešikmenými řádky. Příčinou často bývá zakřivení rohovky, které není sferické, ale torické (normální rohovka má tvar kulové úseče. Při astigmatismu má však ve dvou osách na sebe kolmých rozdílné zakřivení a výsledkem je válcová plocha, která způsobuje zkreslení). Astigmatismus se může kombinovat a řadou dalších vad vidění, jako je myopie nebo hypermetropie.
Charakteristické příznaky: Pacient trpící astigmatismem zaměňuje podobné si znaky, jako písmena H, M nebo N nebo také číslice 8 a 0. Astigmatismus samostatný, nebo v kombinaci s myopií nebo hypermetropií vyvolává únavu očí a bolesti hlavy.
Funkce oka: Pokud oko nevykazuje žádnou vadu vidění, utváří se obraz vzdálených nebo blízkých předmětů na sítnici. Čočka se vyklenuje a oplošťuje v závislosti na vzdálenostech tak, aby byl vytvořen jasný obraz. Tento proces se nazývá akomodace. Akomodace umožňuje vidění od několika desítek centimetrů až po nekonečno. Pokud je obraz neostrý znamená to, že oko vykazuje vadu vidění.
Korekce: Astigmatismus se koriguje pomocí torických korekčních čoček, jejichž zakřivení vyrovnává nepravidelnosti zakřivení rohovky. Dioptrická hodnota korekčních čoček proto není stejná po celém jejich povrchu, ale rozdíl v dioptrické hodnotě je tím větší, čím vyšší je astigmatická vada. Toto ovšem není důvod k obavám, neboť existují brýlové čočky stále estetičtější a funkčnější.
Možnosti korekce: Vše závisí na Vaší volbě, zda budete volit lehké plastové čočky, nebo lehké a téměř nerozbitné polykarbonátové čočky, nebo klasické čočky skleněné.
As. Fusio 1,74: Plastová brýlová vysokoindexová čočka s indexem lomu 1,74 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Nejvýhodnější kombinace nízké hmotnosti a nejvyšší možné estetiky dosažitelné u plastových čoček.
As. Stylis 1,67: Plastová brýlová vysokoindexová čočka s indexem lomu 1,67 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Velice výhodná kombinace nízké hmotnosti a vysoké estetiky dosažitelné u plastových čoček.
As. Stylis 1,67 Transitions V: Plastová brýlová vysokoindexová samozabarvovací čočka s indexem lomu 1,67 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Velice výhodná kombinace nízké hmotnosti a nejvyšší vysoké estetiky dosažitelné u plastových čoček. Díky použité technologii Transitions V vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.
As. Airwear 1,59: Polykarbonátová brýlová čočka s indexem lomu 1,59 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Extrémně lehká a velmi odolná proti rozbití. Materiál pro výrobu této čočky je běžně používán v leteckém průmyslu.
As. Airwear 1,59 Transitions V: Polykarbonátová brýlová čočka s indexem lomu 1,59 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění. Extrémně lehká a velmi odolná proti rozbití. Díky použité technologii Transitions V vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.
As. Ormix 1,61: Velmi lehká plastová čočka s indexem lomu 1,61 a s asferickou konstrukcí ploch pro optimalizaci vidění.
Orma 1,5:  Plastová čočka se standardním indexem lomu a se sferickou konstrukcí ploch. Oproti běžným skleněným čočkám jsou o 30% - 50% lehčí.
Orma 1,5 Transitions V: Plastová čočka se standardním indexem lomu a se sferickou konstrukcí ploch. Oproti skleněným čočkám jsou o 30% - 50% lehčí. Díky použité technologii Transitions V vždy 100% ochrání Vaše oči před oslněním a nebezpečným UV zářením. Velmi vhodné pro citlivé oči.O nejvhodnějším řešení pro korekci Vaší oční vady se vždy poraďte s Vaším odborným očním optikem.
Antireflexní úprava: Brýlová čočka, tak jako každá jiná plocha, odráží část dopadajícího světla. Antireflexní úprava je ultratenká vrstva, která zabraňuje odrazu světla. Pro nositele brýlí znamená nanesení antireflexivní vrstvy na brýlovou čočku snížení námahy očí při stejných světelných podmínkách než při použití brýlových čoček bez antireflexu. Další výhodou je estetická stránka, neboť díky antireflexivní vrstvě je Vám vidět do očí i přes nasazené brýle.
Crizal Alizé: Technicky nejdokonalejším řešením pro antireflexní vrstvu je použití "multivrstvy" CRIZAL ALIZÉ.
Crizal Alizé nabízí:
díky tvrdoelastickému laku Supra zvýšenou ochranu brýlové čočky proti poškrábání
díky sedmivrstvé antireflexní vrstvě perfektní průhlednost a maximální minimalizaci únavy zraku způsobené nežádoucími odrazy
nejsnazší možné čištění díky použité patentované technologii.

Schema okaFunkce okaKorekceAntireflexní úprava