Vše o životě a pro život!!


Diana - Touha po lásce

Před několika lety byly miliony lidí na celém světě šokovány nečekanou zprávou. Při tragické nehodě zahynula jedna z nejpopulárnějších žen na světě - princezna Diana. Zůstali po ní dva synové, dědictví ve výši několika desítek milionů anglických liber a především velký mýtus. Princezna Diana se stala legendou už za svého života. Její postavení jí přinášelo i mnoho nepříjemností. Byla neustále obklopena senzacechtivými novináři, fotografové ji pronásledovali na každém kroku. To se jí také stalo osudným v noci 31. srpna 1997, když před nimi prchala z pařížského hotelu Ritz.
Život ve zlaté kleci. Pohřbu princezny Diany ve westminsterské katedrále přihlížely tisícové davy. Množství květin, položených k uct¨ění její památky, prozrazovalo zármutek lidí, kteří ztratili svůj idol. "Diana se stala královnou lidských srdcí," těmito slovy 1 z novinářů přiléhavě vyjádřil oblibu, kterou princezna u mnoha lidí za svého života získala. Vše začalo jako v pohádce: velkolepou královskou svatbou, které přihlížely tisíce jásajících lidí. Všichni si mysleli, že princeznu čeká skvělý život na královském dvože. Pocty alesk paláců však nemohl zakrýt, že Diana je také jen člověk s mnoha nedostatky a problémy. Mnozí lidé ji obdivovali za odvahu, se kterou o nich na veřejnosti mluvila. I když žila v přepychu, nikdy nezapomínala na chudé a trpící tohoto světa. Mnozí ji ctili jako "anděla", noviny o ní psaly jako o "poslu lásky". 
Svíce ve větru. Zpěvák Elton John ve své legendární baladě "Candle in the wind," kterou věnoval památce princezny, přirovnal její život ke svéci ve větru. Vyjádřil tím pocity tisíců lidí, kteří pro Dianu truchlili. Jedna z jejích důvěrných přítelkyň vyprávěla, že Diana byla po většinu svého života smutná. Marně hledala pravou lásku, kterou na chladném královském dvoře v Londýně pociťovala jen zřídka. Ačkoliv Diana byla pro nás, obyčejné lidi, zvláštní a vzdálená, přece jen toužila po tom, po čem touží každý z nás - po lásce a přijetí. Ve švětě jsme však obyčejně zklamáni a nacházíme jen pomíjivé uspokojení. Naše srdce zůstávají prázdná a opuštěná.
Kde najít lásku? Při smutečním obřadu ve westminsterské katedrále citoval britský premiér Tony Blair z Bible slova o lásce, po které tolik lidí touží: "Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatností, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoli, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá! Láska nikdy nezanikne," (Bible, 1. Korintským 13.4-8). Ve světě tak dokonalou lásku nikde nenajdeme. Může nám ji darovat jenom Bůh, který sám je nepomíjející láska. Jeho láska je určena nám všem. Pro nikoho nejsme tak důležití jako pro Něj. Nikdo nemá tak dobrý plán pro náš život. Nikdo se o nás neumí tak postarat, poskytnout nám bezpečí a útěchu, léčit a opatrovat nás jako On, náš štvořitel. Mnoho lidí, podobně jako Diana, odstartovalodo života s velkými nadějemi a vysokými ideály. Avšak mnozí ztroskotali kvůli tvrdosti tohoto světa a nelásce druhých lidí. Jedině Bohu není naše situace lhostejná. Chce nám pomoci z naší osamělosti, vyjít vstříc naší touze a odejmout naši vinu. Zná naše zranění a naše zklamání. Rozumí hladu po řivotě a touze po lásce. Proto přišel Boží Syn - Ježíš Kristus za námi na naši zem. Kdo se s ním setká, pocítí lásku, která nikdy nezanikde, a kterou ani smrt neohrozí. když nás uchopí jeho ruce, nechtějí nám ublížit, ale chtějí nás chránit a opatrovat. Je hoden toho, abychom ho brali vážně a opětovali mu jeho lásku. Není daleko od nás. Je vždy připravený hovořit s námi. Čeká jen na naši modlitbu.