Vše o životě a pro život!!


Věty, které by nikdy neměly zaznít!

Slova mají velikou moc. Dovedou zranit víc než tyranské násilí. Odborníci z psychologie a sociologie sestavili seznam vět, které by nikdy neměly zaznít.

Mezi rodičem a dítětem:  - Vůbec nechápu, proč jsme si tě pořizovali! - Nezlob, nebo tě nebudu mít ráda! - My jsme tě snad našli u popelnic. - Copak se nemůžeš jednou chovat normálně?! - Já vím, že tatínek tě nechápe, jenom já. - Hlavně manice nic neříkej! - Sousedův Pepíček je mnohem šikovnější než ty. - Jen mě trápíš! - Jsi k ničemu!

Mezi partnery:  - Jestli mě máš rád, tak ..! - nechápu, proč s tebou jsem! - Nebuď jako tvoje matka! - Proč nemůžeš být jako Jára? - Jestli se ti to nelíbí, můžeš jít! - Zkazil jsi mi celý život! - Nestojíš za nic!

Mezi přáteli:  - Myslela jsem, že jsme kamarádky! - Ty tomu tak rozumíš, tys měl všechno, zatímco já se musel o všechno rvát! - Tohle by mi Renata nikdy neudělala! - Já jsem myslela, že spolu už nechodíte! - No jo, někomu je holt přednější práce než přátelé! - Jestli jsi kamarádka, tak ..! - Nedáš si rovnátka? Ty zuby máš fakt dost děsný!