Vše o životě a pro život!!


Větrné elektrárny

Větrný stroj ROSSWEL (Shark Gills):
Charakteristika:
Světový vynález, český patent č. 297478
Bezhlučný provoz - možnost stavby v hustě osídlených oblastech
Extrémně nízký boční odpor celého stroje
Použití pro neomezenou rychlost větru
Řízení stroje počítačem (plynulé nastavování úhlu žaber)
Přenos parametrů provozu na PC
Mimořádný design
Svou konstrukcí, půvabným nadčasovým, futuristicky a technicky dokonalým vzhledem, zcela vybočuje z běžného provedení větrných strojů. Vertikální osa a vyvedení kroutícího momentu jsou provedeny do spodní části tubusu, kde v hermeticky uzavřeném prostoru je umístěn generátor, elektronika i veškeré ovládání. To vše znamená generální a zásadní přelom v dosavadních konstrukcích a pokrok v technickém vývoji klasických větrných strojů. Větrná elektrárna Roswell je mimořádně bezpečným zařízením, které je možno bez obav stavět do vysoce a hustě zastavěných lokalit, už také proto, že jde o konstrukci téměř bezhlučnou a prostou stroboskopických efektů. Čočkovité těleso ("UFO"), které má mimořádně nízké cx, zabezpečuje extrémně nízký odpor celé konstrukce vůči nárazovému větru i v oblasti nebezpečných rychlostí. Těleso nevytváří podtlakové a vztlakové efekty, není zdrojem turbulencí. Stroj je schopen pracovat v mimořádně estrémním planetárním prostředí i mimo planetu Zemi, např. na Marsu, kde je již nutno připravovat pro nadcházející expedice zdroje energie. Vlastní práce tělesa je založena na bezdrátovém odporovém principu. Elektrárna je mimiořádně tichá a bezpečná. Vlastní výkon a proporciální řízení výkonu pohonnné
jednotky ("UFO") je docílen leniárním zvedáním žaber - klapek, otvíraných, mírně zakřivených výklopných ploch vždy na 1 polovině tělesa, v závislosti na směru větru a také na poloze, ve které se  klapky nacházejí. mechanický systém otvírání a zavírání je bezkontaktní a neopotřebovává se. Rotující těleso včetně lamel, pokrývajících zvenčí ocelovou konstrukci tubusu, je vyrobeno z vysoce odolných kompozitních materiálů a polymerů, které lze libovolně barevně temperovat. Při nízkých rychlostech větru lze docílit zvýšení výkonu paralelním otevíráním spodních klapek. Rotující části ("UFO") lze stavět až v počtu 3 ks nad sebe, přičemž prostřední těleso rotuje v protisměru. Povrch kotouče lze opatřit, na ploše téměř 23 m2, fotovoltaickou folií. V takovém provedení jde o větrnou elektrárnu, která je schopna vyrábět elektrický proud, i když nefouká vítr a stroj stojí. V extrémních větrných podmínkách lze pouhým zavřením všech klapek stroj bezpečně zastavit v jakémkoli režimu a plynulou elektronickou regulací odporových klapek lze odebírat požadovaný elektrický výkon i při extrémních rychlostech větru zcela bezpečně, proces může být automatický. Roswell je špičkovou konstrukcí. Rovněž se technologicky připravuje výroba menších strojů pro použití na sportovních a rekreačních plavidlech. Firma TAAWIN a konstruktér Jan Tauš již obdrželi mnoho vysoce kladně hodnotících uznání své práce a je zřejmé, že tento stroj najde uplatnění v mnoha oblastech na planetě, kde dosu d nebylo možné stavět jiné větrné stroje. Točivý moment hřídele není nutno pouze vyvádět na zdroj elektrické energie - generátor, je možné ho vyvést na další zařízení (např. čerpadlo, vyrábět teplo třením, popř. roztáčet pilu nebo pásový pohon atd.). 

Průměr talíře (UFO)

5 m

Výška talíře

2 m

Počet žaber

12 

Plocha žaber

18 m² 

Výška stožáru

12/18 m 

Výška celková

14/20 m 

Průměr koruny stožáru

1 m 

Průměr úpatí stožáru 

2,5/3 m

Hmotnost stožáru

3000 kg 

Hmotnost celková

4000 kg 

Maximální otáčky

180 ot./min 

Počáteční provozní rychlost větru

2 m/s

Maximální rychlost větru 

neomezená 

Špičkový výkon 15 kW

při rychlosti větru nad 16 m/s

Výkon při 15 m/s

10 kW

Výkon při 12 m/s

8 kW

Výkon při 6 m/s

3,5 kW 

Výkon při 3 m/s

1 kW

generátor

Variabilní, jakýkoliv

Příslušenství 

Střídač 10 kVA, do sítě 3x400 
V, Aku baterie NiCs 

Volitelné příslušenstvý (za příplatek)

Meteostanice, PC, telemetrie, 
kamer. systém, dálk.ovládání

Použití

Jakékoliv 

Předpokládaná životnost

>20 roků

Prodejní cena včetně přísluš.

1,990 mil. Kč vč. DPH 19% 


 Větrný stroj TAAWIN 20/25 kW (Doublepropeller): 
Charakteristika
:
Tento větrný stroj je špičkou v nabídce firmy a je vlajkovou lodí. Jeho předností mimo plně elektronické vybavení je inteligentní proporcionální řízení rotoru, vybavené dálkovým ovládáním a navíc s vyhříváním kevlarové vrtule. Krycí materiál stroje, stejně jako rotor jsou z uhlíkatých kompozitů, které jsou odolné vůči jakémukoliv oděru, tedy jsou uzpůsobeny i provozu v písečné bouři na saharské poušti. Větrná elektrárna má vlastní vyhřívání a ochlazování pracovního prostoru s generátorem i počítačem, její provoz neustane ani v největších mrazech nebo teplotách. Systém je plně automatický a inteligentní, je schopen komunikace s jakýmkoliv počítačem, přenosem na dálku přes satelit a nebo jinými způsoby. Všechny systémy jsou hermeticky uzavřeny. Elektrárna si hraje s jakýmkoliv větrem i s odběrnou sítí a zajiš»uje v každém okamžiku pro sebe ty nejlepší pracovní podmínky. Je vybavena dvourotorovým systémem nové konstrukce, lze dodat i v provedení s jedním rotorem, do míst s velmi dobrým průtokem a rychlostí větru. Použitá konstrukce je vlastním patentem firmy a je chráněna. Rotory mají průměr 6,7 m. Tento stroj je připraven k výstavbě do větrných farem a má možnost komunikovat s jednotlivými stroji ve skupině, řídit svůj momentální výkon a výkon celé větrné skupiny. Jeho parametry a cena mohou být uzpůsobeny nárokům oblastí, ve kterých mají být instalovány.

Výška celková

13/19 m 

Výška stožáru

12/18 m

Průměr koruny stožáru

1 m 

Průměr úpatí stožáru

2,5/3 m 

Hmotnost stožáru

3000 kg

Hmotnost celková

3500 kg

Průměr vrtule 1

6700 mm 

Průměr vrtule 2

6700 mm 

Regulace listů

Elektronická, řízená počítačem

Max. otáčky vrtule

200 ot./min.

Max. výkon při 18m/s

25 kW 

Výkon při 10 m/s

10 kW 

Výkon při 4 m/s

2 kW

Generátor

Variabiln, jakýkoliv

Příslušenství

Střídač 30 kVA, do sítě 3x400V

Volitelné příslušenství (za příplatek)

Meteostanice, PC, telemetrie, 
kamer.systém, dálk.ovládání

Brzda aktivní

Automatická, elektronická

Brzda pasivní

Mechanická, ruční 

Použití

Jakékoliv

Předpokládaná životnost

>20 roků

Prodejní cena včetně příslušenství

1,99 mil. Kč vč. DPH


Kontaktní lístek - ZDE
Uveďte doporučitele: Hana Cenková, Brno 775077617