Vše o životě a pro život!!


Tuk není TO, ...

Tuk skutečně není to, co způsobuje nadváhu - za všechno mohou kalorie. Média v posledních letech dala tuku jen špatné přívlastky, ale náš organismus potřebuje určité druhy "správných tuků", které jsou nezbytné pro funkci každé buňky v těle.
V zásadě je nutné rozlišit nasycený a nenasycený tuk. Ten nasycený (živočišného původu) je při pokojové teplotě v tuhé formě, tělo ho snadno ukládá a tím podporuje ucpávání cév, vysoký krevní tlak a podporuje činnost volných radikálů. Tento tuk není nezbytný a měli bychom ho používat minimálně. Naopak nenasycený tuk využívá organismus k udržení vnitřní teploty, rovnováze hormonů a k zachování jemné a pružné pokožky. Pro správnou funkci těla je nezbytný.
Při regulaci váhy je nutné omezit spotřebu nasycených tuků a naopak dodat kvalitní nenasycené tuky. To je samozřejmě poněkud náročné na orientaci při výběru těch správných jídel a tak je nejjednodušší řešení začít s programem, který pro nás už profesionálně vypracoval odborník a upravil pro každodenní používání.