Vše o životě a pro život!!


Slzy v nebi

Slavný bluesman Eric Clapton se stal známým dřív, než se vydal na sólovou dráhu. V šedesátých a sedmdesátých letech 20. století vystřídal několik skupin – Yardbirds, Cream, Bluesbrakers či Blind Faith. Kytarové umění, k němuž dospěl, nestojí ani tam na bleskově hraných stupnicích a krkolomných grifech, jako spíše na dlouhých tónech. Proto také získal svou muzikantskou přezdívku „Slow Hand“ – dalo by se říci „Rozvážná ruka“. Během kariéry získal dosud 8 hudebních cen Grammy a prodal miliony desek. Jen nahrávky MTV „Unplugged“ z roku 1992 se po celém světě prodalo na 15 milionů. V roce 1991 dokázal například čtyřiadvacetkrát za sebou vyprodat londýnskou Royal Albert Hall. Eric Clapp, tak zní jeho skutečné jméno,je považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů bílého blues a podle řady hudebních expertů patří mezi nejlepší žijící kytaristy světa.
Smutná událost
Clapton je však známý nejen mezi fanoušky a experty hudebního světa. Veřejně popíraná byla i jeho někdejší dlouholetá závislost na drogách a alkoholu a také smutná událost z roku 1991, kdy Claptonův čtyřletý syn Sonor zemřel po pádu z okna v 53. patře newyorského mrakodrapu. Slavná Claptonova píseň Tears in Heaven, za níž získal jednu z cen Grammy, je věnována právě tragicky zemřelému synovi.
Tears in Heaven – Slzy v nebi
Ve své písni Clapton vyznává touhu setkat se v nebi se svým milovaným synem. Ví, že děti patří Bohu a když odejdou na věčnost, jsou v obecenství se svým Stvořitelem. Každý dospělý člověk si je však vědom své hříšnosti a pocit viny mu dává jasně znát, že do nebe nepatří. Ale přesto v hloubi duše tuší, že existuje cesta nebo způsob, jak se do nebe dostat. Clapton tuto cestu hledá dnem i nocí, jak zpívá ve své písni. Život může člověka stlačit k zemi, srazit na kolena, zlomit mu srdce, ale pokud najde tu pravou cestu, je na jejím konci mír, radost, setkání … Zkrátka nebe, kde už nebudou žádné slzy.
Jak se dostat do nebe?
Nejlepší je hledat správnou informaci u toho, kdo je v nebi „doma“ – u Boha, Stvořitele nebe i země. Jeho slovo – Bible přináší světlo do základních problémů člověka. Řeší otázku jeho existence: odkud a kam jde. Dává možnost poznat Tvůrce života a jedinou cestu do nebeského království, kterou sám připravil. Tou cestou je jeho Syn, Ježíš Kristus, který zemřel na kříži za naše hříchy, aby odstranil překážku mezi člověkem a Bohem.
Co říká Bible o nebi? :Co oko nevidělo, ucho neslyšelo a na lidskou mysl nevstoupilo, to připravil Pán pro ty, kteří Ho milují.“ Je to místo tak úžasné a fantastické, že se Bůh ani nesnaží nebe jakkoli vysvětlovat. Je to nádhera mimo lidské chápání. I když člověk není schopen si nebe představit, přesto po něm touží a chce prožít aspoň kousek toho úžasného již na zemi.
Přál bych si, aby každý našel cestu k Bohu. Doufám, že i Eric Clapton ve svém hledání dojde cíle – setkání se svým synem a hlavně se svým Stvořitele v nebeském království.

“Vzpomněl by sis na mé jméno, kdybych tě potkal v nebi?
Bylo by to jako dřív, kdybych tě potkal v nebi?
Musím být silný a jít dál, protože vím, že do nebe nepatřím.
Vzal bys mě za ruku, kdybych tě potkal v nebi?
Podepřel bys mě, kdybych tě potkal v nebi?
Budu se dál protloukat nocí i dnem, protože tady v nebi zůstat nemůžu.
Čas tě dokáže srazit k zemi, čas tě dokáže dostat na kolena,
Čas tě může zlomit a udělat z tebe prosebníka.
Já vím, že za těmi dveřmi panuje mír. Tam v nebi už slzy nebudou!!“