Vše o životě a pro život!!


Očistná jogurtová kúra

Máte pocit, že přibíráte i „ze vzduchu“, jste unavená a vaše trávení není ideální? Zkuste jogurtovou očistu!! Hektický styl života, nadbytek stresu a nesprávné stravovací návyky kromě jiného způsobují, že naše střeva ztrácejí přirozenou mikroflóru. Trávení nefunguje, jak má, cítíte se unavená a také jste náchylnější k nemocem. Potřebujete-li navíc shodit i několik kilogramů, vyzkoušejte jogurtovou dietu. Bez obav ji můžete držet delší dobu, protože jogurty obsahují potřebné bílkoviny. V kombinaci s ovocem a zeleninou dostane organismus v dostatečném množství i vitamíny a minerály.
Zdraví v jogurtu. Jogurt je bohatým zdrojem bílkovin, vápníku a fosforu. Velký význam pro organismus mají především živé jogurtové kultury, které obsahuje. Chcete-li zlepšit stav střevní mikroflóry, dejte si třídenní kúru, při níž budete denně konzumovat 120 ml bílého jogurtu denně. Chcete-li shazovat kilogramy, využijte jogurt nejen na snídani k cereáliím, ale i jako doplněk k obědu či večeři.
Jaký si vybrat? V regálech obchodů najdete desítky jogurtů, sáhněte však po probiotických. Obsahují mléčné bakterie, které se starají o správný průběh trávení v žaludku i ve střevech a podporují imunitní systém. Naopak se vyhněte jogurtům s ovocnou příchutí, v nich moc ovoce nenajdete. NE všechno, co se v obchodech vydává za jogurt, skutečně jogurt je. Zdravé jogurty neobsahují škrob a další náhražky.
JAK zhubnete?
Ke snídani si dejte 1 bílý jogurt s malým množstvím vloček a lžičkou medu.
Jako svačina je nejlepší ovoce.
K obědu volte lehká jídla z bílého masa a jako přílohu zeleninu. Rýži nebo těstoviny jen ve velmi malém množství.
Jako odpolední svačinku si dejte libovolný kysaný výrobek.
Večer vsaďte na zeleninu – hodí se k ní jogurtový dresink.
Čtyřikrát týdně sportujte.
Jednou týdně si zajděte do sauny.
Tipy v rubrice Recepty