Vše o životě a pro život!!


Péče o pleť

KDYŽ PLEŤ DĚLÁ POTÍŽE
Je pravda, že problémy se suchou kůží mohou způsobit až zdravotní potíže? Ano, je to skutečně tak. Bez ochranné tukové vrstvy se pleť vysušuje a stává se propustnou pro alergeny. Ty způsobují její citlivost a záněty, jejichž průvodním znakem bývá zarudlá, svědiváa šupinatá pokožka. Takové projevy mohou vést až ke vzniku atopického ekzému. Suchou pleť je proto nutné nejen hydratovat, ale také vyživovat a chránit před působením vnějších vlivů, ať už je to nevlídné počasí, ostré sluníčko nebo dokonce efekt smogu či kouřového dýmu. (časopis Tina 4/2010) 

PROFITRIKY PRO NAPNUTOU KŮŽI
Se správnou péčí, masážemi, cvičením a vyváženou stravou dostanete celulitidu rychle pod kontrolu.
Vitamíny pro kůži: Vyvážená strava posiluje vaziva zevnitř. Vyhýbejte se tučným jídlům a sáhněte raději po ovoci a zelenině s vysokým obsahem vitamínu C, např. po pomerančích, bobulových plodech a brokolici. Pro zvýšení tvorby kolagenu v kůži stačí už 5 malých porcí denně. Pokud se stravujete nepravidelně, zkuste potravinové doplňky.
Ve formě s krémem: Gely proti celulitidě zvyšují napětí kůže. Naneste na kůži a jemným tlakem vtírejte zdola nahoru. Používejte pravidelně, nejlépe na noc.
Blahodárná koupel: Nejpřirozenější prostředek proti celulitidě je voda. Ráno se 1 minutu sprchujte střídavě teplou a studenou vodou. To rozproudí prokrvení a látkovou výměnu a díky tomu se pokožka hezky vypne.
Voda pročišťuje: Napijte se do krásy!!! Dva litry vody denně pomohou tělu rychleji odbourat škodlivé látky, které negativně ovlivňují vzhled a zdraví pokožky. Pomohou i detoxikační čaje.
Míček proti polštářkům: Nerovnost a dolíčky na břiše? Když použijete tu správnou techniku, bude vaše pokožka hezky vyhlazená. Postižené partie pormasírujte krouživými pohyby s pichlavým míčkem z tvrdé gumy nebo speciálním kartáčem.
Minicvičení: Zbavte se povolených svalů na zadečku. Ve stoji na špičkách 15x zanožte nataženou nohu. Potom nohy vystřídejte.
Krátká masáž: Malé masáže s lufa houbičkami a koupelovými kartáči stimulují mikrocirkulaci krve v kůži. Pěsticí produkty tak působí ještě příznivěji. K dostání jsou i nejrůznější plastové masážní hlavice a přístroje, které promasírují pokožku do hloubky a tím přispějí k rozpuštění tukových buněk.