Vše o životě a pro život!!


SEX - šlehačka na dortu

Často přednáším na školách. Jedno jsem dostal otázku: "Tome, jak to mají ženský nejraději?" V sále se ozývá smích. "Podívejte se, v manželství to je, jako když pečete dort. Chvíli to trvá, než to vyrobíte. Musíte použít cukr, vajíčko, máslo, vodu, pak mouku a ušleháte těsto. Vylijete ho do formy a dáte do trouby." Ze sálu slyším poznámky: Čéče, vole, co blbne, co to žvaní vo pečení? Chci slyšet vo sexu, ne vo pečení." Pokračuji klidně: "Až dort upečete, rozříznete ho, pomažete krímem, nahoru nalijete polevu a nakonec .. Co se dává nakonec?" "Třešinka," nadšeně vykřikne 1 dívka. "Šlehačka," opravuji ji. "V manželství je to stejné. Sex je jen ta nečechraná šlehačka. Daleko víc záleží na tom, co do manželství vložíte, jak si ho upečete." V sále je ticho a pak bouřlivý potlesk.
Otázka na tělo. Na semináři pro manželské páry dostali účastníci "otázku na tělo": Kolik času věnují sexuálním aktivitám? V odpovědi uvedli průměrně 2-3 hodiny týdně. To znamená 1-2 % celkového času. To je velice málo ze společného života dvojice. Šťastné manželství, šťastný vztah je ale závislý na tom, jak spolu prožijete zbytek - těch 98 % času! Opravdová láska touží učinit druhého šťastným a je ochotna přiníst oběť. Sex je velmi krásný, velmi vzácný. Je prostředkem, kterým si muž a žena mohou vyjádřit lásku a úplnou oddanost. Není cílem, je prostředkem. Proti je určen do vztahu mezi 1 muže a 1 ženu na celý život! Tomuto vztahu se říká manželství. Dát si vzájemně sex, znamená dát se tomu druhému víc než jinému. Někdo namítne: "A proč hned vstupovat do manželství, když se chceme vzájemně jen potěšit?"
Ona hledá lásku, on jen sex. Po jedné přednášce přišla dívka a řekla mi: "Kdybych tak vaši přednášku slyšela před měsícem! Právě tehdy jsem se poprvé vyspala s klukem. Chodili jsme spolu a poprvé se milovali. On mi potom ráno řekl: "No co, kdybys náhodou čekala haranta, tak bych si tě vzal - no." Hluboce mě to ponížilo. Uvědomila jsem si, že to nebyla láska, ale že jsem byla zneužita. Za 3 týdny ještě zavolal, jestli jsem dostala měsíčky. Tím jsme skončili. Je to možné? Já mu tolik věřila!" Takové a podobné příběhy často dostávám v dopisech od děvčat. Mladík šel za sexuální touhou. Nebyla to láska, byl to lov. Možná si to ani neuvědomoval, ale když oběť ulovil, přestal mít o ni zájem. Dívku to naopak zničilo na mnoho let. Ona nehledala jen sex, ona hledala lásku. Pamatujme si to dobře! Většina děvčat hledá lásku a ohcranu. Mnoho chlapců nejprve hledá jen sex. Musíme to o sobě vědět.
Dokážeš se ovládat? Sex je pud k zachování života, a proto jestli ho nekrotíme hned v zárodku, mlže být silnější než naše vůle. Alespoň u muže tomu tak je. Jen to vysvětluje fakt, že muž dokáže ženu znásilnit. Tento pud může být silnější než rozumové uvažování. Jestli mu povolíme, je stále silnější a silnější a my často nedokážeme odhadnout, kde to skončí. Bez pevně stänovených hranic bude i tvá touha větší a větší a žádostivost bude chtít víc a víc. Obzvlášť, když si řekneš, že vše je dovoleno. Jenže následky jsou nedozírné!
Je panenství přežitek? Na jedné přednášce jsem položil klukům otázku: "Kdyby zde byly 2 stejné holky, jedna byla panna a druhá měla za sebou několik milostných vztahů, kterou byste si vybrali za manželku?" Všichni do jednoho chtěli pannu. V současné době převládá názor, že panenství samo o sobě je zbytečné, důležitější je vzhled, vzdělání a peníze. Většina děvčat dnes proplýtvá jeden ze svých nejvzácnějších darů jako bezvýznamnou nicotnost a pak toho litují celý život. Často se mi stává, když mluvím ve třídě o panenství, že začnou některé dívky plakat. Poprvé mě to šokovalo. Dívčí pláč je pro muže tak bolestný! Pláčou dívky, které odhodily své panenství. Všechno je jim náhle jedno, rozteklé šminky i opuchlé oči. Vím, že nikdy neplakala dívka panna. Vždycky pláčí ty zkušené. Ony už vědí, o co se připravily, anebo o co je chlapci připravili. 
Touha po lásce??! O tom, jak daleko může dojít touha po lásce, svědčí 1 dopis: "Tento rok měla moje nedospělá dcera sexuální poměr s více muži. Před měsícem byla na potratu a před 2 měsíci se pokusila o sebevraždu. Dnes ráno, když odcházelo do školy, jsem se jí zeptala: ´Proč děláš takové věci? Proč se takhle ničíš? Je tvoje sexuální touha tak silná, že se neumíš ovládnout?´ Odpověděla mi: ´Ne, mami, nemám žádnou secuální touhu. Mně se sex dokonce vůbec nelíbí. Ale pokaždé mi ten muž poví, že mě miluje.´" Jak hluboce se ta dívka mýlí!
Opravdový život. Mám pro tebe návrh. Nevnucuji ti ho, ale nabízím. Co takhle obnovit starou, vyzkoušenou cestu? Nevěřím, že jsi bezvýznamný NOBODY. Naopak věřím, že máš vysokou cenu. Tvůj život není nesmyslné žitíze dne na den. Život ti dal tvůj Stvořitel, protože tě miluje! Jeho oči tě viděly už v zárodku a také pozoruje tvé dospívání. Jsi svobodný muž, jsi svobodná dívka a žiješ ve svobodné zemi. Nemusíš splynout s davem. V Bibli se píše o 2 cestách, široké a úzké. Po široké cestě se valí mnoho lidí, ale ta cesta vede do zahynutí. Existuje však také úzká cesta a jít po ní není snadné, proto jde po ní jen někdo. Ale ta cesta vede k opravdovému ryzímu životu. Opravdu nechci nikomu nic vnucovat. Zastavte se a přemýšlejte, který názor je dobrý. Chci vám jen dobře poradit, abyste si vážili sami sebe a hledali si partnera, kterého budete moci milovat celý život a který si vás bude vážit.         Tomáš Řehák, ACET