Vše o životě a pro život!!


Mrtvé moře

Izrael je výjimečné místo na Zemi. Výjimečné je také Mrtvé moře. Je již dlouho považováno za jeden ze světových zázraků. Už starověký svět znal léčebný efekt této vody na kožní problémy. Starověcí vládcové – jako král Šalomoun či královna Kleopatra – oceňovali jeho příznivé účinky. Cestovali dlouhé vzdálenosti, aby na sebe nechali působit silně slanou vodu v lázních na pobřeží Mrtvého moře. Dnes, stejně jako tehdy, je obsah minerálů Mrtvého moře účinný v boji s kožními problémy, jako lupénka, dermatitida, ekzém, akné, lupy i ztráta vlasů.
Mrtvé moře je jedinečné slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Je to nejníže položená vodní plocha na zeměkouli, leží 400 m pod úrovní moře. Je také nejslanějším mořem na světě, obsahuje 33% soli (10x vyšší hodnota ve srovnání s oceánem nebo Středozemním mořem). Je nejbohatším přírodním zdrojem rozličných minerálů na Zemi – obsahuje 26 různých minerálů a stopových prvků. 
Mrtvé moře je zásobováno hlavně řekou Jordán a několika sladkovodními prameny. Vody s vysokým obsahem solí přitékají do Mrtvého moře z horských minerálních pramenů. Suché pouštní klima má za následek neustálé odpařování vody a koncentrace solí se tak silně zvyšuje. V některých místech na pobřeží vytvořila mořská voda nánosy bahna, které má blahodárné účinky na lidský organismus. Velké množství jódu a brómu v bahně, vodě a vzduchu působí blahodárně na celý nervový systém. Síra a hořčík pomáhají léčit kožní nemoci, draslík působí příznivě na artritidu a revma. 
obrazekobrazekobrazek