Vše o životě a pro život!!


Michael Jackson - Comeback popvého krále?

Měl to být bombastický comeback, znovu usednout na trůn popového krále. Roztančit celý sál a dovést fanoušky k šílenství. Michael Jackson připravoval koncertní turné „This is it“, které mělo začít v červenci. Koncertní haly byly předem vyprodány a příznivci Michaela se nemohli dočkat, až se setkají se svou hvězdou. Zpráva o jeho smrti přišla jako blesk z čistého nebe. Hudební svět se zahalil do smutku, navždy odešel jeden z nejlepších zpěváků a tanečníků současnosti. Někteří jeho obdivovatelé tuto smutnou zprávu neunesli. Vzali si život, aby odešli na věčnost za svým idolem.
The Jackson 5
Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců. Svou hudební kariéru zahájil jako malý chlapec počátkem 60. let. Od šesti let začíná vystupovat se svými staršími bratry v sourozenecké skupině a brzo se stává jejím lídrem. Skupina s názvem „The Jackson 5“ prorazila v roce 1969 a první LP vydala, když bylo Michaelovi 12 let. V žebříčcích stoupala stále výš a po podepsání kontraktu s Motown (1968) se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, které hned ovládly americké hitparády. Michael už tehdy odstartoval sólovou kariéru. Po vydání prvního úspěšného sólového singlu „Got To Be There“ (1972) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. Naposledy s bratry vystoupil v roce 1984.
Hvězdná kariéra
Michael se prosadil jako skladatel, zpěvák a tanečník. V tanci přišel se zvláštním tanečním krokem, kdy divák má pocit, že tanečník kráčí vpřed, ve skutečnosti ale kráčí pozpátku – „Moon walk“ (měsíční chůze). První autorskou desku s názvem „Off the Wall“ vydal v roce 1979. „Thriller“ – nejprodávanější album všech dob (přes 100 miliónů kusů) – vydal o tři roky později. Následovalo „Bad“, druhé nejprodávanější album, „Dangerous“, „HIStory“a „Blood on the Dance Floor“. Album „Invincible“ připravené v roce 2001 Michaelova nahrávací společnost Sony Music sabotovala. Chtěla docílit, aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Tento spor se Sony v podstatě odstartoval konec Michaelovy kariéry. Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braním drog a osobním bankrotem. Zpěvák se uchýlil do Las Vegas, kde točil novou desku a připravoval comeback.
Osobní život
První manželkou Michaela se stala Lisa Marie Presley, dcera Elvise Presleyho. Vzali se za velmi podezřelých okolností v květnu 1994 a zanedlouho – v lednu 1996 – se rozvedli. Mnoho novinářů se domnívalo, že manželství bylo spíše fiktivní. Podruhé se oženil se zdravotní sestrou Debbie Rowe, s níž měl 2 děti, Paris a Prince. Brzy po narození dětí žijí manželé odděleně a po necelých třech letech se rozvádějí. Málokdo věří, že Jackson je otcem. Matka třetího dítěte není známa. Mluví se i o čtvrtém utajeném synovi, 25letém Omerovi. Velký zlom v Michaelově životě nastal po obvinění ze zneužívání dětí. Začal proces, ve kterém Michaelovi hrozilo až 20 let vězení. V červnu roku 2005 jej však porota osvobodila ve všech bodech obžaloby. Obvinění se neprokázalo a Michael odešel od soudu jako nevinný. Na konci sedmdesátých let po úraze nosu při taneční zkoušce se Jackson rozhodl podstoupit plastickou operaci obličeje. První je provedena hned po uzdravení nosu, další absolvuje v roce 1984. O dalších operacích se pouze spekuluje, žel, tyto zbytečné zákroky jeho obličej postupně proměnily v odlidštěnou masku.
Zpěvákova smrt
Michael zemřel v padesáti letech na selhání srdce. 25. června 2009, uprostřed zkoušek na koncerty, zpěvák zkolaboval. Centrála rychlé zdravotní pomoci přijala telefonát, a když do zpěvákova domu o devět minut později dorazili zdravotníci, již nedýchal. Byla u něj zjištěna srdeční zástava, lékař se ho marně pokoušel oživit. Po převozu do nemocnice byl po několika neúspěšných pokusech o oživení prohlášen za mrtvého. Příčinou náhlého úmrtí byla zástava srdce způsobená předávkováním silným anestetikem.
Mohou být našimi vzory?
Populární osobnosti jako Michael Jackson se pro mnohé z mladých lidí stávají velkými vzory. Obdiv přerůstá až k davovému šílenství nebo k nekritickému uctívání. Dají se strhnout k napodobování vizáže i životního stylu svých idolů. Jsou ochotni za nimi cestovat kus světa, jen aby je alespoň z dálky viděli. Možná je za tím i touha nějak se ztotožnit s těmi, kteří jsou úspěšní a působí dojmem šťastných lidí. Být „šťastní“ spolu s nimi. Michael Jackson, Freddie Mercury, Jimmy Hendrix, Elvis Presley a další byli mimořádní umělci, měli úžasný talent s mimořádnou invencí, ale to neznamená, že uměli také žít. Právě naopak, jejich životní styl předčasně ukončil jejich životy.
Jaký je tvůj idol?
Když se podíváme blíž na Michaelův život, můžeme vystopovat jeho touhu po sdílení, lásce, odpuštění, hledání smyslu života… Své štěstí se pokoušel najít ve své práci a v dětech, kterým se snažil vytvořit láskyplnou rodinu, kterou sám nezažil. Hudebního génia během života trápilo mnoho problémů, od zdravotních přes finanční, až po obvinění ze zneužívání dětí. V jednom rozhovoru řekl: „Lidé si myslí, že mne znají, ale neznají…ne tak docela. Ve skutečnosti jsem jeden z nejopuštěnějších lidí na této zemi. Někdy pláču, protože to bolí… Abych řekl pravdu, mohl bych říct, že mě bolí být mnou.“
Největší „megastar“
My všichni, včetně Michaela Jacksona toužíme najít smysl života, být milováni a prožít plnohodnotný život. Kdo nám však ukáže směr? Koho můžeme následovat? Je zde jedna osobnost, která je hodna obdivu a následování, jen si to někteří neuvědomují – člověk i Bůh v jedné osobě – Ježíš Kristus. Moudrost, kterou nacházíme v jeho slovech, nás i po tisíciletích stále oslovuje a inspiruje. Jeho přístup k lidem byl mimořádný: jako „megastar“ tehdejší doby nestrhával pozornost na sebe, nešlo mu o vlastní popularitu. Nepřišel, aby se nechal obdivovat a aby si dal sloužit. Přišel, aby sám sloužil všem, kdo potřebovali pomoc, aby hledal a zachránil nás, lidi, od věčného zahynutí. Svojí zástupnou smrtí na kříži za naše hříchy nás smířil se svým Otcem v nebi. Tím, že nám otevřel cestu k Bohu a věčnému životu, nám dal smysl života. Svým čistým životem nám ukázal, jak máme žít, abychom byli opravdu šťastni. Má moc odpustit i Tvoje hříchy. Uvažuj, jakou cestou se vydáš a kdo bude Tvým idolem. Rozhodni se správně, vždyť jde o Tvůj život!