Vše o životě a pro život!!


Trochu jiný pohled ..

1. Odpoutejte se od emocí a pocitů. Emoce - já to nedokážu, jsem zoufalá, že budu muset něco změnit a stresuje mne to, jak to vše realizuji, bojím se již dopředu a podobné - jsou zbytečné a ničemu neprospívající.

2. Řekněte si - já to chci vyzkoušet z těchto důvodů, dívejte se na důležitost těch důvodů, nedívejte se na obtíže. každý člověk v životě překoná mnohé překážky, takže zkušenosti jistě máte.Málo platné, doba je taková, že člověk, který je zdravější a energičtější, má více možností uplatnění a lépe se mu žije. Proč tedy s sebou tahat batohy tuku navíc???

3. Dívejte se na své tělo zvenku, je to určitý mechanismus, jak s ním budeme zacházet, tak bude kvalitně a dlouho fungovat. Přece každý den používáte různé přístroje, každý má návod k použití, no a tělo je takový přístroj také, protože jsou někteří lidé neznalí jeho fungování, jsou nemocní, mají nadváhu a předčasně umírají. Stejuně i přístroj stavěný na určitou nosnost, když j soustavně přetěžován, odchází předčasně na smetiště.

4. Jaké je vaše tělo? Jak se mu daří? Je to stroj, ve kterém žije vaše vědomí, když nebude funkční, zanikne s velkou pravděpodobností existence vašeho vědomí zde a v tomto čase.
Píši to tak obšírně, abych se nedotkla nikoho, podle mne si každý může věřit čemukoli, ale nesmí s tím obtěžovat ostatní lidi.

5. Oběhový systém těla - srdce je vám dáno úměrné ideálnímu tělu, tedy tělu bez nadváhy, my papáme a papáme, máme se dobře, telka je náš kamarád a pohyb je nepřítel. Tělo už není ideální, ale zvětšuje se, tkáně potřebují prokrvovat, ale cévy se pomalu ucpávají usazeninami. Chudák srdce nechce , aby to velké a těžké tělo zemřelo, začne bojovat o přežití. Čerpá krev rychleji a vystřikuje ji do usazeninami zúžených cév pod větším tlakem. No a my máme vysoký tlak, bereme léky na úpravu tlaku, rozšiřování cév, rudneme v obličeji. Hlavně muži bývají při obezitě nechutní, často se jim ještě zvyšuje produkce některých hormonů a vypadávají jim více vlasy, tvoří se jim lalok pod bradou a těhotenské břicho. Ženy zase po určitém zvětšení těla připomínají spíš muže, křehká krása a elegance se vytrácí.

6. Trávení a metabolismus - každý stroj, který není přetěžovaný jednorázovým náporem , vydrží déle, motor , který přehříváme tůrováním, odejde dřív. No a všechny orgány zažívání potřebují menší porce a pravidelně, aby si v klidu pracovaly a opotřebovávaly se minimálně. Když půjdete na večeři s někým milým, dáte si něco smaženého s hranolkami a tatarkou a nějaký alkohol, vaše tělo bude mít přímo prasklé těsnění pod hlavou a pro dva další dny se motor skoro zadře, poškodí se játra, žaludek se překyselí se žaludek a sliznice bude alkoholem poškozená. Sice vám tam bylo dobře a jídlo i pití vám chutnalo, ale ukrátili jste si aktivní život, pákáte na sebe kornatění cév, odumírání buněk v mozku a ucpávání cév cholesterolem, to se staráte o své tělíčko, co?

7. Tělo řídí mozek - tedy je to vypínač, zapínač a ředitel dohromady. Ten musí zůstávat bystrý, dávejte přednost potravinám , které zlepšují jeho činnost a nepodporují kornatění cév. Číhá na nás zapomínání a ten Němec, co všechno schovává. Mozek sice potřebuje bílkoviny, ale nemusí mít nasycené mastné kyseliny. Tučná jídla, smažená jídla a slaná jídla podporují ucpávání a křehnutí cév v mozku. Zúžené tepny vedou k horšímu zásobování mozku kyslíkem a tím ke zpomqlování a zhoršování jho činností. Mozek se musí cvičit, berte a vítejte každou změnu ve vašem žibotě, nutí vás přemýšlet a efektivizovat zaběhnuté postupy, vytrhuje vás z otupění. vynikající je zelenina, ovoce a ryby.

8. Pečujte o své tělo s láskou - jiné zatím nemáte, nelámejte nad ním hůl a nevzdávejte se, vypište si zdravé potraviny, vypište si vedle potraviny, které máte rádi, ještě vedle ty , které nejčastěji jíte. Když zjistíte velké rozdíly, řešte to, jinak se váš stroj opotřebí, součástky přestanou pracovat, nedejte se vláčet chutěmi a za každou potravinou si představte, jak působí na tělo, co mu dává kladného a záporného. Pečujte o tělo i povrchově, nemusí být každý nejkrásnější, ale může být upravený, voňavý a elegantní, vkusně oblečený. Takoví lidé jsou nám všem příjemní.

9. Pohybový aparát - je to taková nosná konstrukce, je stavěný i s klouby na určitou zátěž, stejně jako naše srdce příroda nám jej dala na ideální váhu k naší výšce. I vozík na auto má svoji nosnost, když jej budeme soustavně přetěžovat a nebudeme se o něj starat, jednou nám může prasknout při jízdě třeba náprava nebo se vylomit kolo. Automatická pračka má také svoji maximální náplň třeba 5kg, když tam budete soustavně dávat 8kg, co se stane? Poškodí se. Váhu a výšku střelím podle sebe, moje tělo je vysoké 168cm, je konstruované na 68 - 70 kg váhy, já jsem na ničím nepřemýšlela, byla zabedněná a přetěžovala své klouby a páteř 94kg, kdybych nezhubla, utčitě bych se za čas se zlou potázala.