Vše o životě a pro život!!


Jezte!

Chcete-li trvale zhubnout hladověním, vaše šance uspět je velmi nízká. Pokud toužíte shodit, MUSÍTE jíst!! Mnoho žen jí velmi málo, ale jejich hmotnost vůbec neklesá. Nabízí se jediná možnost – začít se poctivě a kvalitně stravovat!
PROČ jíst poctivě?
- Podvyživené tělo bez dostatku vitamínů, mineráloů a stopových prvků nebo kvalitních bílkovin nemůže zdravě fungovat.
- Bez bílkovin se nemůže tvořit svalová hmota, nejlepší spalovač tuků.
- Bez dostatku vitamínlů a minerálů nebudete míst dost sil ani energie držet nový režim, nebo dokonce sportovat.
- Pokud se budete stravovat prázdnými kaloriemi, zdevastujete si tělo, přetížíte imunitní systém, budete náchylnější k nemocem a vaší pravidelnou společnicí se stane zvýšená únava.
Základní pravidla:
1) Jezte pětkrát denně. Nejlépe každé 2 až 3 hodiny.
2) Jednoduchý režim: Ke snídani – pomalé cukry: Udělejte si domácí müsli z vloček, sušeného ovoce a semínek. Ke svačině – čerstvé ovoce: zapomeňte na müsli tyčinky a kupované džusy. Oběd – pokaždé s bílkovinou: mějte hlavní jídlo vždy teplé a myslete na to, že byste měla sníst dostatek bílkovin (maso, mléčné výrobky, luštěniny, sója,..). Odpoledne – zelenina: čerstvá nebo dušená, jogurty, tmavé pečivo, sýr. K večeři – netučné: volte jídla bohatá na bílkoviny a s menším obsahem cukrů.
3) Nepropadejte panice, když se vám nepodaří jeden den splnit plán, ale zároveň myslete na to, že bez vaší aktivity a snahy se žádný zázrak nestane.
4) Nebojte se dočasně po poradě s lékařem nebo lékárníkem doplnit chybějící živony potravinovými doplňky. Dopřejte si výživové koktejly, vitamínové a jiné preparáty.
5) Pokud budete dodržovat tato pravidla, nemusíte hledět na to, kolik kalorií tělu dodáte. Dejte si klidně kvalitní sýr a maso, dostatek i sladkého ovoce, zeleninu dle chuti. Na kalorický příjem se soustřeďte teprve za 3 týdny.
Večeřet či nevečeřet? Touto otázkou se zabýval snad každý, kdo zkoušel nějakou redukční dietu. Předpoklad, že při vynechání večerního jídla dojde k poklesu hmotnosti, vychází z faktu, že v druhé polovině dne je schopnost látkové přeměny pomalejší a už není očekávaná vyšší fyzická aktivita. Ovšem úplné vynechání denního jídla také není v pořádku. Po probuzení následující den vstáváte třeba i  15 hodinách úplného hladovění. Takové výkyvy v příjmu energie nejsou pro redukci hmotnosti ničím přínosným. Takže večeřet ANO, ale nejpozději 3 hodiny předtím, než půjdete spát. Samozřejmě lepší je lehký pokrm obsahující zeleninu, zdroj bílkovin (maso, sýr, jogurt apod.), který příjemně zasytí. Více zajímavých tipů na www.activia.cz/poradna