Vše o životě a pro život!!


Jak vychovat chuligána

Je mnoho návodů a doporučení, jak nejlépe vychovávat děti. Je možné všemu věřit? Nabízíme vám opačný přístup – deset zásad pro nejhorší výchovu vašeho dítěte. Budete-li se jich držet, zaručeně se vám povede vychovat z vašeho dítěte chuligána.

„Jsem zoufalá. Nevím, kde se stala chyba…“. Když jsme se s manželem rozvedli, dcera chodila na základní školu. Snažila jsem se ji dát všechno, nač si vzpomněla. Nechtěla jsem, aby se cítila o něco ochuzena. A teď dcera nestuduje, ani nechodí do práce. Jen se poflakuje s nějakou partou. Pije, kouří a navíc začala brát drogy. Vodí si domů kamarády, pořádají divoké mejdany. Vytahuje ze mne peníze, které máme na živobytí. Když jí peníze nechci dát, vyhrožuje mi, že se mi pomstí. Nevím co mám dělat.
Kde hledat pomoc? Kdo vám poradí?
Je mnoho návodů a doporučení, jak nejlépe vychovávat děti, ale je možné všemu věřit? Když si přečtete odborné knihy a časopisy, a pak se rozpomenete na své zkušenosti, musíte konstatovat, že většina návodů na výchovu mladé generace selhává. To, co se dnes děje na školách, nám úplně vyráží dech. Brutalita a šikana je snad na denním pořádku. Autority se nerespektují, výchova se rodičům vymyká s rukou. Tam, kde se vážně zamýšlejí nad nápravou, objevují osvědčenou a generacemi vyzkoušenou metodu – návrat ke křesťanským hodnotám. Jedině víra v Boha a dodržování jeho přikázání může vrátit člověku ztracenou důstojnost.
Jak vychovat chuligána - 10 rad pro rodiče
1. Odmalička byste měli dávat dítěti vše, co si bude jen přát.
2. Důsledně dělejte všechno za dítě: když rozhází své věci, sami je zvedněte a ukliďte. Takto bude přesvědčeno, že zodpovědnost za to, co dělá, nespočívá na něm, ale na okolí.
3. Svému dítěti nic nezakazujte! Dovolte mu číst a dívat se na cokoliv, musí přece všechno vyzkoušet. Pouze tak získá zkušenosti a pozná, co je pro něho dobré a co zlé.
4. Smějte se jeho neslušným a hrubým slovům. Dítě si bude o sobě myslet, že je moudré a vtipné.
5. Neříkejte dítěti nic o Bohu. Neposílejte je na hodiny náboženství ani do kostela. Když dospěje, ať si samo zvolí náboženství a světový názor.
6. Nesmíte dítěti říkat, že něco dělá špatně. Nikdy! Ještě by mohlo trpět pocitem viny. Dost na tom, když se později náhodou dostane do vězení, např. když se zaplete do krádeže auta. Kolik bude muset vytrpět, přesvědčeno, že celá společnost ho pronásleduje.
7. Vždycky se hádejte v jeho přítomnosti. Když se vaše manželství rozpadne, dítě nebude šokováno.
8. Dávejte mu tolik peněz, kolik bude chtít. Ať se má dobře. Bylo by hrozné, kdyby muselo dřít tak, jako kdysi vy.
9. Dopřejte mu veškerý komfort. Značkové oblečení, zábavné hry na počítači, jídlo, které má rád, alkohol… Co na tom, že si vyzkouší i drogy. Kdyby cítilo nějaký nedostatek, bylo by celé nesvé, stalo by se člověkem nervózním, zakomplexovaným.
10. Vždy braňte své dítě. Není důležité s kým se dostalo do konfliktu – s učiteli, sousedy, nebo s policií. Nesmíte dopustit, aby dítěti kdokoli učinil křivdu.
Jestliže z vašeho dítěte navzdory uplatňování výše uvedených zásad nevyroste chuligán, není vina na vaší straně. Udělali jste vše, co jen bylo možné, abyste ho zkazili.