Vše o životě a pro život!!


Štíhlá i bez sportu

Toužíte shodit nějaké to kilo? Místo pocení ve fitness-centru to zkuste s běžnými domácími činnostmi. Uvidíte sama!

Žehlení  - je ideální činnost na posílení svalů rukou, ramen a stehen! A jak vypadá správné žehlicí cvičení? Postavte se k žehlicímu prknu vzpřímeně, s rovnými zády. Kolena mírně pokrčte a zpevněte břišní svaly. Při pohybu žehličky vědomě a silou zapojujte svalstvo paže. Hlídejte si držení těla, držte ramena rovně a nehrbte se!

Luxování - je jako cvičení skvělé. Svaly trupu a rukou při luxování posílíte, když vysavač volně uchopíte do ruky ve výši kyčle, napnete břišní svaly a tryskou budete rovnoměrně jezdit sem a tam. Ruce pravidelně střídejte. Při luxování pod nábytkem se ohýbejte pomalu a plynule.

Mytí oken – při něm se většinou pěkně zapotíte. Když budete okna mýt ve svižném tempu rychlými, rozmáchlými  pohyby a přitom zároveň do pohybu zapojíte i prsní svaly, uděláte hodně pro krásu své postavy. Nejenže posílíte ruce, ale zpevníte také prsa.

Stlaní – je dobré jako cvičení pro ruce, trup i nohy, budete-li ovšem dbát na následující: Při vytřásání polštářů mějte ruce natažené, při rovnání lůžkovin napněte břišní svaly a mírně pokrčte kolena. Nad postelí se nehrbte, dbejte, aby záda byla rovná a ramena pěkně stažená dozadu.

Nakupování – Pro malý nákup jděte pěšky a hezky svižnou chůzí. Taková výprava do obchodu působí jako malý vytrvalostní běh, který povzbudí srdce krevní oběh k většímu výkonu a zpevní vám svalstvo nohou. Nákup si rozdělte do dvou tašek, abyste mohla trénovat zároveň i bicepsy obou rukou.

Televize – i při jejím sledování se dá vytvarovat ploché břicho. Cvičit přece  můžete i na gauči, když se díváte na oblíbený seriál. Lehněte si na záda a pokrčte nohy, trup zvedněte směrem ke kolenům a pomalu zase položte. Během večera 3x30 opakování.

Utírání prachu – zlepšuje pohyblivost a celkovou pohybovou koordinaci. A takhle to má vypadat: Dělejte krátké a rychlé stírací pohyby, u nízkých polic jděte do podřepu a u horních pater zase natáhněte ruce a celé tělo.

Čištění zubů – je doporučeno provádět 3 minuty ráno a večer. Tuto dostatečně dlouhou časovou lhůtu můžete využít také ke tvarování postavy. Postavte se do mírného stoje rozkročného, přeneste váhu na jednu nohu a druhou 15x unožte do strany. Potom vyměňte strany.

Chůze do schodů - je v čele žebříčku „požíračů kalorií“. A jen tak mimochodem je to i nejlepší recept, jak si bez námahy v posilovně vymodelovat pevná a štíhlá lýtka a stehna. Účinek můžete ještě posílit, když budete vědomě klást důraz na pohyb každé nohy a průběh pohybu od špičky k patě.

Kolik kalorií spálíte při následujících činnostech:
500 kalorií – 50 minut přestavování nábytku, 65 minut mytí auta
400 kalorií – 80 minut stříhání živého plotu, 100 minut vytírání podlahy
300 kalorií – 15 minut stlaní postelí, 70 minut utírání prachu
200 kalorií – 30 minut žehlení, 45 minut luxování
100 kalorií – 35 minut mytí nádobí, 40 minut věšení prádla