Vše o životě a pro život!!


Heiko Herrlich - Cenná zkušenost

Oblíbený fotbalista týmu Borussia Dortmund Heiko Herrlich začátkem listopadu 2000 šokoval všechny své příznivce. Poté, co se kvůli poruchám vidění podrobil lékřaské prohlídce, byla stanovena diagnóza: nádor na mozku v místě, kde operace je velmi nebezpečná. Lékař se proto rozhodl pro tearpii ozařováním. Pro Heika to znamenalo šest těžkých týdnů na klinice v Heidelbergu. V průběhu léčby mu vypadaly vlasy a trpěl častým zvracením. Nejdůležitější však byl výsledek - léčba byla účinná. Po šesti týdnech mohl Heiko z úst lékařů slyšet dobrou zprávu. Zhoubný nádor je pryč. Lékaři mají stoprocentní jistotu, že bude moci opět hrát fotbal.

Ještě nikdy se v Německu při tiskové konferenci s fotbalistou nehovořilo tolik o Bohu jako 14. března 2001. Když Heiko o svém uzdravení mluvil před novináři, děkoval nejen rodině, přítelům a lékařům, ale také všem, kteří se za něj modlili. Přiznával, že na něj v počátcích nemoci dolehly pochybnosti a strach. Klid však našel v modlitběPrvní dny po sdělení diagnózy dnes dokonce vnímá jako "nejšťastnější týden svého života". Náhle byl každý den velmi vzácný. Tehdy pochopil, že když se lidem daří a jsou se sebou spokojeni, většinou vůbec na Boha nemyslí. Až v těžkých chvílích začnou k němu upínat svou naději.Novináři stále nejsou spokojeni, chtějí se dovědět víc. Heiko tedy jasně říká, co pro něj zkušenost uplynulých měsíců znamená: "Všechen dík patří jedině Bohu, který mě přenesl přes tyto dny a do cesty mi postavil tak skvělé lidi. Dal mi vždycky novou útěchu, sílu a vnitřní pokoj. To je cenná zkušenost, která je mi velkou oporou. Přál bych ji ze srdce všem lidem, kteří trpí podobným nebo stejným onemocněním jako já. Chci jim dodat odvahu a přojei uzdravení."

Po návratu z nemocnice se Heiko Herrlich začal připravovat na návrat do ligové soutěže. S úsměvem říká: "Po nemoci jsem byl velmi zesláblý. Když jsem při tréningu míjel nedaleký domov důchodců, měl jsem pocit, že mě předběhnou osmdesátníci." V této situaci ocenil Heiko velkorysé gesto vedení svého klubu. Nejdříve mu Borussia Dortmund nabídla prodloužení smlouvy do konce sezony, později až do roku 2005. Borussia ví, co v Herrlichovi má. I přes několikaměsíční absenci v ligové sezoně 2000/2001 patřil k nejlepším střelcům Borussie. V deseti zápasech se mu podařilo vstřelit 7 branek. Výsledky, kterých od svého návratu na hřiště dosahuje, dokazují, že Heiko Herrlich patří stále mezi nejlepší hráče Bundesligy.

Heiko Herrich se narodil 3. prosince 1971. Nejvyšší německou soutěž začal hrát v 18 letech. Nejprve za tým Bayer 04 KLeverkusen (1989-93), poté za VfL Borussia Mönchengladbach (1993-95). V sezoně 1994-95 se stal s 20 góly nejlepším střelcem Bundesligy. Od roku 1995 hraje v týmu Borussia Dortmund, se kterým získal dva mistrovské tituly. K jeho dalším úspěchům v dortmundu patří vítězství v Lize mistrů v roce 1997 a ve stejném roce také vítězství v Interkontinentálním poháru, při kterém ve finálovém zápase v Tokiu vstřelil rozhodující gól svého mužstva. V současné době je útočníkem Borussie Dort¨mund, kde k jeho spoluhráčům patří Tomáš rosický a Jan Koller.