Vše o životě a pro život!!


Chceme jen tvou duši!

Tři roky poté, co byla v San Francisku založena první satanova církev a veřejně vyhlášena "éra vzývání satana", vstupuje okultismus a kult satana do popředí také na rockové scéně. Začala s tím anglická skupina "Black Sabath". Tato skupina předvádí podiovou show, při níž je rocková muzika dokreslována černou mší, zaříkáváním a čarodějnickým obřadem. Hutný dunivý zvuk nástrojů spolu s nervy drásajícím naříkavým sólovým hlasem podává šokující texty: "Vem si život, bude levnej, zabij někoho, nikdo brečet nebude. Svoboda je tvoje, udělej jen svou povinnost. my chceme jen tvoji duši!" (text zpísně Cornucopia).

Led Zeppellin. Za největšího satanistu 20. století je považován proslulý mág Aleister Crowley. Měl údajně vidění, které ho ujistilo, že je Antikristem. Potré si dal jménoˇ"Šelma z propasti 666" a věřil, že je používán okultními mocnostmi jako jejich komunikační kanál k lidstvu. Jeho velkým obdivovatelem je Jimmy Page, vedoucí známé, dnes již rozpadlé skupiny Led Zeppellin. K nejznámějším a nejúspěšnějším písním této skupiny patří "Stairway To Heaven" ("Schody do nebe"), která popisuje stejnojmenný kult z egyptské mytologie. Text této písně ve skryté formě obsahuje také satanské vyznání víry.

Rolling Stones. Také skupina Rolling Stones flirtovala s kultem satana. Již v roce 1967 přišli s titulem LP desky "Their Satanic Majesties Rquest" ("Žádost jejich satanského veličenstva"). Jak později oznámil zpěvák Stones Mick Jagger, neinspiroval skupinu při této desce nikdo jiný, než Anton LaVey, velekněz Satanovy církve v San Francisku. O něco později vznikla proslulá píseň "Sympathy for the Devil" ("Náklonnost k ďáblu"), která se stala hymnou amerických uctívačů satana. Kytarista Keith Richard prohlásil: "Existují mágové, kteří si myslí, že jsme Luciferovi agenti, a jiní,  kteří soudí, že jsem Lucifer osobně.".Když se člověk nechá ovládnout okultními praktikami, otevře tím dveře temným mocnostem a je pak jimi ovlivňován, ať už si toho je vědom či nikoli. To v něm může vyvolat vážné psychické, fyzické i morální poruchy. Deprese, agrese, úzkosti a nutkavá jednání, sexuální úchylky, drogové zotročení a často i sklony k sebevraždě. Stává se tím, co okultisté nazývají "ďáblovou odměnou". Bylo prokázáno, že už jen posloucháním těchto rockových kapel může dojít u posluchačů k vážným psychickým a morálním poruchám. Musíme smutně konstatovat, že podobných kapel je na rockové scéně i v dnešní době dost. Texty písní jsou plné násilí, vzpoury, odcizení, zvrácenosti, dreog, sexu, ..

6. prosince 1969 vystupují Rolling Stones na závěr svého turné po USA na rockovém festivalu v kalifornském Altamont. Na pořádek při koncertu nedohlíží policie, ale členové motorkářského gangu "Hell's Angels" O "udržování pořádku" však mají Pekelní andělé svéráznou představu: pod vlivem alkoholu a drog se domáhají klidu za pomoci železných tyčí a podrážděných psů, později i v sedlech svých motocyklů. Když nastoupili Rolling Stones, došlo v publiku k nejhoršímu: členové motorkářského gangu Hell's Angels vytáhli nože a za zvuků písně "Under My Thumb" ubodali osmnáctiletého černocha Meredith Huntera. Tak skončil rockový festival v Altamont - ve smrti a násilí!

Výpověď dnešní generace. Existuje-li na počátku 21. století nějaké téma, které prostupuje celou rockovou hudbou, pak je to pocit poranění. Řada písní současných nejúspěšnějších kapel popisuje nenormální výchovu a její následky. Jestli to o nastupující generaci něco vypovídá, pak to, že sama sebe vidí jako vyjímečně poškozenou. Je nějaké východisko?? Musíme se i my zařadit do "stáda poškozené generace" a přijmout rezignovaně svůj úděl?Existuje možnost, jak se z této zoufalésituace dostat! Od prázdnoty, nepochopení, nenávisti, vzpoury a beznaděje se můžeš obrátit k milujícímu a spravedlivému Bohu.Že v Boha nevěříš? On však věří Tobě! Stvořil tě a zná tě. Ví, že po něčem nevšedním toužíš. Ví, že toužíš žít naplno. S ním je to možné. Nepovede tě ke smrti, ale k životu. Nenech si namluvit, že křesťanství je nuda, že je to jen pro staré lidi. V Bibli je psáno: "Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují!" (1. Korintským 2.9). Chceš změnit svůj život? Pak řekni Bohu, aby ti odpustil všechna tvoje provinění, a pozvi ho, aby vstoupil do tvého života. Brzy poznáš, jak je Bůh dobrý!!