Vše o životě a pro život!!


Amy Grant - Good for me

Americká zpěvačka Amy Grant patří k nejznámějším interpretům křesťanské populární hudby. I u nás se její nahrávky řadí k nejprodávanějším hudebním titulům. Její písně v oblasti pop-music září jako světlo v temnotě. Amy ve svých písních vyjadřuje, že víra v Boha může způsobit zásadní proměnu v životě mladých lidí. Tak, jak to pocítila ve svém životě.Se svým 12. albem "Heart in Motion" (Srdce v pohybu) nedělala matka dvou dětí právě první kroky v oblasti pop-music. Vždyť v průběhu posledních 15 let předložila úctyhodné množství jedenácti produkcí. Základní průlom v mezinárodní hudební scéně se jí však podařil teprve nyní. Již v dřívějších písních vypravuje, co pokládá za dobré. Například východ měsíce nad polem nebo upřímnou pochvalu. Ve všech textech této zpěvačky se však vždy odráží víra v Boha. Ví o tom, kdo stojí za jejím naplněným a šťastným životem. Je to Ježíš Kristus, kterému svěřila svůj život. Lidé se jí často ptají: "Co má vlastně Bůh společného s tím, co je dobré pro člověka?" Amy říká: "Není náhodou, že v anglickém jazyku BŮH - GOD pochází od slova DOBRÝ - GOOD. Bůh ví, co potřebujeme, protože nás učinil. A přeje si, aby se nám vedlo dobře. Bůh nám nedaruje pouze život, ale také všechno, co k životu potřebujeme."

Lidská měřítka. Náš problém je v tom, že nechceme mít s Bohem nic společného. A ještě méně s jeho návodem pro náš život. Raději si sami volíme měřítka pro to, co je pro nás dobré. Výsledkem je - zcela zákonitě - naše bezmezné sobectví! Ničíme nejen sami sebe, ale i jiné. Trpíme pod porušenými vztahy a radikálně devastujeme naši přírodu. Kdo žije podle svých vlastních měřítek, nemá nakonec žádné. A takto žít znamená skončit v chaosu. Abychom poznali pravdu, musíme jít za světlem s otevřenýma očima. Jsi-li poctivý - není tedy už nejvyšší čas, abys vzal Boha vážně a převzal i jeho návod na život?! Všichni potřebujeme velice nutně obnovit vztah k němu. Jak takový vztah k Bohu vzniká, popisuje Amy Grant ve svém albu "Lead Me On" písní, která nese název roku "1974".

Rozhodující rok. Amy Grant vzpomíná: "Tehdy jsem začala počítat s Boží realitou. Oslovila jsem Boha prostě tak, jako bych mluvila s člověkem, a poprosila ho, aby naplnil můj život." Co Amy potom pocítila a prožila, vypráví v obrazech jako "vnitřní plamen" nebo "oblohu očištěnou črstvým deštěm". Dále pokračuje: "Nově vzniklý vztah k Ježíši Kristu měl radikální účinek na všechny oblasti mého života. Kdo totiž svěří Bohu svůj život, postaví se jeho dosavadní měřítka na hlavu. Bůh mění lidi od základu." A Amy dodává: "To obzvláštní na tom je to, že podobnou zkušenost mělo mnoho lidí, bez ohledu na okolnosti, při kterých se to stalo."

"Bůh je pro mě ten nejlepší!" Mnoho lidí na světě prožilo a až do dneška prožívá, že Bůh je víc než nějaká slovní hříčka. Amy to také pocítila: "Nic není pro mě lepšího než právě Bůh. On činí z mého života něco cennějšího, proti čemu bledne všechno v dosavadní v životě." S jeho měřítky, které najdeme v Bibli, nám Bůh nechce život zkazit, nýbrž chce pomoci, aby byl dobrý. Amy Grant zve neustále stovky mladistvých na svou farmu, aby s nimi zpívala a mluvila o Ježíši Kristu. Věnovala jim píšeň "Hope Set High", kde upřímně vyjadřuje: "Jestliže se něco dobrého v našem životě stane, pak to pochází od Ježíše."